Olejki eteryczne, Olejki od A do Z, Olejkowy dom

Purify – mieszanka do walki z zanieczyszczeniami

Purify Cleansing Blend to opatentowana mieszanka doTERRA, która pomoże nam zachować czystość, świeżość nie tylko naszego domu, ale i ciała. Skomponowana z następujących olejków eterycznych: Lemon (cytryna), Siberian Fir (jodła syberyjska) Citronella Grass (citronella), Lime (limonka), Tea Tree (drzewo herbaciane), Cilantro Herb (kolendra) urzeka świeżym, energetyzującym zapachem. Poszczególne olejki występujące w tej mieszance wykazują wiele różnorodnych właściwości. Stosujemy je do walki z patogenami, jako wsparcie przy infekcjach, dla poprawy funkcjonowania układu oddechowego czy do pozbycia się grzybów i pleśni. Część z nich spożywamy też wewnętrznie, aby zadbać o swoje zdrowie oraz nadać niezwykłe aromaty potrawom, które przygotowujemy. Połączone w jedną całość, tworzą świetny zespół do walki z codziennymi zanieczyszczeniami różnej maści.

Olejek ten stosujemy na 2 sposoby: 

 • rozpylamy w dyfuzorze – możemy też łączyć z innymi olejkami, np.
 • stosujemy na skórę – najlepiej z wybranym nośnikiem (olej, krem)
 • NIE stosujemy wewnętrznie

Po zastosowaniu na skórę należy unikać ekspozycji na światło słoneczne. Z uwagi na obecność cytrusów olejek ten wykazuje właściwości fototoksyczne – mogą powstać plamki na skórze. Naturalnie one znikną, ale po co być w ciapki?

Purify – zastosowania

Jako środek o szerokich zastosowaniach czyszczących, możemy go wykorzystać w wielu codziennych sytuacjach:

704f83fe384a10b1dfbc89a63ba4fd71

 • odświeżenie i oczyszczenie powietrza –  w tym celu wystarczy rozpylić olejek, dodając 2-4 krople do wody w dyfuzorze. Dzięki temu możemy pozbyć się wielu patogenów z powietrza, co także korzystnie wpłynie na pracę układów oddechowego i immunologicznego
 • uniwersalny środek czyszczący – kilka kropli mieszanki Purify połączonych z wodą sprawdzi się zarówno do czyszczenia blatów, stołów, odkażania desek do krojenia czy zmywania podłogi. Można przygotować na bieżąco taki roztwór (miska+woda+olejek) lub stworzyć psikacz, używając butelki z atomizerem. Do codziennych porządków, do średniej wielkości miski dodaję 4-5 kropli Purify (często wzbogacam 1-2 kroplami On Guard), a gdy przygotowuję w buteleczce ze spryskiwaczem, na objętość 250 ml dodaję 1-2 krople i wzmacniam dodatkowo 1-2 kroplami cytryny lub limonki.
 • olejek dodany do prania (np. do płynu do płukania lub do kul do prania/suszenia) odkazi ubrania, pościel pozostawiając rześki zapach, ale także zadba o czystość pralki. Raz na jakiś czas warto wyczyścić pralkę ustawiając pełny cykl prania z pustym bębnem, wówczas do pojemnika na płyn do płukania wlewamy ocet właśnie z kilkoma kroplami tej mieszanki. A gumowe elementy przecieramy ściereczką też z tym olejkiem
 • dodając 1-2 kropelki do worka lub zbiornika na wodę w odkurzaczu również zadbamy o wyższy poziom naszych porządków
 • w temacie sprzątania można wykorzystać też do przygotowania mleczka do czyszczenia kuchenki. Wówczas łączymy z sodą, solą, octem jabłkowym i wodą. Środek ten można też zastosować do mycia brodzika, wanny, umywalki czy sedesu.

9ec39ebb033b605bb11ac49d748370d2

 • codzienna pielęgnacja skóry – dzięki właściwościom odkażającym, bakteriobójczym warto dodać Purify do ulubionego toniku do twarzy czy kremu lub szampony. Polecam używać po kropelce przy codziennej aplikacji (dawka kosmetyku+kropelka olejku), a nie dolewać do buteleczki czy słoiczka. Dzięki temu, będziemy mogli w każdym momencie zastosować też inny olejek z ulubionym kosmetykiem.
 • odstraszacz insektów – choć do obrony przed różnymi żyjątkami zwykle stosujemy mieszankę TerraShield, to Purify także doskonale radzi sobie z muszkami czy komarami. W butelce z atomizerem łączymy wodę, 4-5 kropli olejku eterycznego oraz 1-2 krople oleju nośnikowego, mieszamy i spryskujemy ubrania i obuwie przed wyjściem do lasu, parku czy na łąkę. W warunkach domowych, warto wystawić także dyfuzor na balkon czy taras, jeśli chcemy odpocząć bez bzyczącego towarzystwa. A jeśli już coś na ukąsi, to śmiało posmarujcie to miejsce mieszanką, dla złagodzenia bólu i swędzenia.
 • czyste buty – wystarczy nasączyć wacik tą mieszanką (ewentualnie z dodatkiem lawendy) i włożyć na noc do butów. Pomoże to zmniejszyć lub pozbyć się nieprzyjemnego zapachu i zlikwidować bakterie. Przy dużych problemach z potliwością i infekcjami skóry stóp, warto wmasowywać ten olejek w podeszwy stóp. Obowiązkowo też, raz na jakiś czas w roztworze z Purify trzeba wykąpać klapki basenowe!

A jak działa na emocje?

Mieszanka ta usuwa nie tylko patogeny i drobnoustroje z powietrza, ale też pomaga pozbyć się złej energii z pomieszczenia. Jeśli odczuwasz spadek nastroju, nie masz siły i Twoje emocje są na skraju wyczerpania, warto wówczas rozpylić Purify. W połączeniu z dostatkową kroplą drzewa herbacianego i melisy dodaje wigoru i sprawia, że złe emocje nas opuszczają.

W dniach 27-29 kwietnia mieszankę tę (oraz olejek Lime) można otrzymać gratis przy zakupie olejku Spearmint, w ramach promocji BOGO. Szczegóły TU (klik).