Blog, Olejki eteryczne

Problemy ze snem? Sięgnij po olejki eteryczne…!

Tak jak obiecałam w poprzednim sennym wpisie, dziś podpowiem, jak w naturalnym sposób wesprzeć nocny odpoczynek, aby był regenerujący. Stosowane od tysiącleci naturalne olejki eteryczne możemy wykorzystywać na wiele różnych dolegliwości. Naturalnie część z nich sprawdza się także na problemy ze snem.


17966568_10155257720454314_5881655242951041732_o

Pierwszym nasennym strzałem w olejki eteryczne, nawet wśród osób, które jeszcze z nimi nie obcują na codzień jest… lawenda! Obok naprawdę wielu właściwości prozdrowotnych (doskonała na oparzenia, pomocna przy suchych i łamliwych włosach, użyteczna przy alergiach czy katarze siennym) sprawdza się jako antidotum na uspokojenie, wyciszenie emocji, koncentrację czy dobry sen.

Olejek lawendowy może być stosowany bez rozcieńczenia na skórę, dla lepszego snu najlepiej rozetrzeć kroplę w dłoniach i pomasować kark. Także jedna kropelka naniesiona na poszewkę poduszki sprawi, że szybciej zaśniemy, a sen będzie regenerujący.

Chamomile-essential-oils

Drugim olejkiem eterycznym dobrym na problemy ze snem jest Rumian Rzymski (Roman Chamomile). Delikatny zapach koi zmysły i uspokaja. Zaleca się stosowanie go w dyfuzorze bądź inhalowanie prosto z buteleczki, a także nanoszenie na skórę: na kark, stopy. W przypadku wrażliwej skóry, warto go rozcieńczyć 1:1 z olejem nośnikowym.

25488311_10156061661894314_6464711273416239150_o

Najbardziej chcę przedstawić Wam mieszankę olejków eterycznych dōTERRA Serenity Restful Blend. Ma uspokajający i relaksujący aromat, który dostarcza unikalnych doswiadczeń. Perfekcyjnie wyważona mieszanka olejków (Lavender Flower, Cedarwood, Ho Wood Leaf, Ylang Ylang Flower, Marjoram Leaf, Roman Chamomile Flower, Vetiver Root, Vanilla Bean Absolute, Hawaiian Sandalwood Wood) działa natychmiast, zapewniając błogi spokój. dōTERRA Serenity zawiera w sobie olejki eteryczne znane z właściwości zmniejszania uczucia napięcia, a także wyciszania emocji oraz działających wspierająco na sen, podczas rozpylania.

Nanieś 1-2 krople na dłonie i wdychaj w ciągu dnia, aby zredukować zmartwienia wywołane codziennym stresem lub rozpylaj w dyfuzorze na noc, by zapewnić spokojny sen, także dzieciom. Możesz także nanieść na noc podeszwy stóp. Obecność olejków eterycznych Cedarwood, Ho Wood i Vetiver dodaje mieszance dōTERRA Serenity aromat ziemi, który wycisza i uspokaja umysł i łagodzi zmysły.

Wspomniane olejki zawarte w mieszance doTerra Serenity, takie jak Vetiver, Cedarwood czy Ylang Ylang wykazują właściwości uspokajające i wyciszające. Z tak dużego wachlarza różnych aromatów, na pewno każdy znajdzie coś dla siebie!

Chcesz wiedzieć więcej? Skontaktuj się ze mną!

Informacje tu przedstawiane służą wyłącznie celom edukacyjnym, nie stanowią pola do diagnozy ani leczenia.