Olejki eteryczne, Tylko dla kobiet

Bądź sobą – jak zapachy wpływają na nasze emocje?

Bądź sobą! – co to właściwie znaczy? Aby to odkryć, potrzebujemy wyruszyć w podróż wgłąb siebie. Odrzucić to, co słyszymy dookoła od bliskich, znajomych czy w mediach. Wiele wskazówek, porad jest sprzecznych z naszym wyobrażeniem o cudownym życiu i przede wszystkim często są w konflikcie z naszą prawdziwą naturą. Dlatego nie powinniśmy nigdy pozwalać innym dyrygować naszym życiem, naszymi potrzebami, ani by narzucali nam swoje zdanie i wizję świata. Mamy kierować naszą energię tam, gdzie my jej potrzebujemy.

Aromaterapia pomaga wyzwolić w nas, to co jest bezsprzecznie nasze i tylko nasze. Zaprasza nas do przeżywania swoich wspomnień w zupełnie innym wymiarze i poszukiwania tego, co jest nam tożsame, a gdzieś daleko zakryte i schowane. Otwiera nas na poznanie i realizowanie swoich pragnień i potrzeb.

Bądź sobą – kilka kropel do samoakceptacji

Mieszanka olejków „Be yourself – Bądź sobą”, o której chcę Wam dziś powiedzieć jest niezwykła zarówno w zapachu jak i w działaniu. W jej skład wchodzą następujące olejki, w takich proporcjach:

 • 8 kropelek bergamotki (Bergamot) 
  1x1-600x600-how-do-i-use-rosemary-oil
 • 3 kropelki kolendry (Coriander)
 • 3 kropelki Frankincense
 • 2 kropelki szałwii (Clary Sage)
 • 2 kropelki rozmarynu (Rosemary)
 • 2 kropelki dzikiej pomarańczy (Wild Orange)
 • 1 kropelka cynamonu (Cinnamon)
 • 1 kropelka mięty zielonej (Spearmint)
 • 1 kropelka wetiwery (Vetiver)
 • 1 kropelka czarnego pieprzu (Black Pepper)
 • 1 kropelka goździka (Clove)

W obecnym zabieganym świecie dużym problemem jest obfitość wyborów, przed którymi stajemy. Dlatego warto zaufać swojej duszy i iść za jej głosem, bo ona wie, co nam jest teraz potrzebne i dla nas korzystne. Mieszanka ta pomaga nam uszanować swoje pragnienia i decyzje i utrzymuje nas w uczciwej relacji z samą sobą, w samoakceptacji. Jak zatem oddziałują na nasze emocje poszczególne składniki „Be yourself?” Bądź sobą i sprawdź, jeśli czujesz, że to jest temat dla Ciebie!

Olejki użyte w mieszance „Be yourself” i ich wpływ na emocje

Bergamotka – pomaga nam zakochać się w sobie. Jest to jeden z olejków, który uczy nas bezwarunkowej samoakceptacji. Zapach ten eliminuje negatywne, krytyczne przekonania o nas samych, które hamują nas w drodze do szczęścia.

Kolendra (Coriander) – zwana olejkiem uczciwości i szczerości. Wiele osób rezygnuje z realizowania swoich celów i marzeń, by żyć niby tu i teraz, ale w zwykłej szarej rzeczywistości, a nie w uważności na swoje plany i pragnienia. Coriander sprawia, że zaczynamy naprawdę żyć, a nie tylko egzystować.

clary_sage_1400xSzałwia muszkatołowa (Clary Sage) – otwiera naszą duszę by dojrzała prawdę. Kiedy wchodzimy w intymną relację ze swoją duszą zaczynamy prawdziwie rozumieć kim jesteśmy. I wtedy ta ukryta moc zaczyna działać na wszystkich płaszczyznach.

Kadzidło (Frankincense) – wymazuje ciemność i wynosi prawdę na światło dzienne.

Rozmaryn – pomaga złapać szerszy kontekst naszej codzienności i pomaga szerzej wejść w swoją rzeczywistość.  Ułatwia też przejście na wyższy poziom samoświadomości.

Dzika Pomarańcza – sprawia, że czujemy się spokojni, zadowoleni i wdzięczni. Wnosi do naszego serca radość i wytchnienie.

Cynamon – rozpala pasję i entuzjazm do życia wg celów, planów i marzeń, które postanowiłyśmy zrealizować.

Mięta zielona (Spearmint) – zaszczepia pewność siebie i wnosi jasność w naszą podróż wgłąb siebie.

Wetiwera (Vetiver) – uziemia nas we wszystkich nowo doznawanych stanach emocjonalnych. Pomaga nam odnaleźć się w tym wielkim morzu miłości do siebie, akceptacji i otwartości na swoje potrzeby.

Czarny Pieprz – demaskuje nas – ściąga wszystkie maski, które wkładałyśmy na siebie, by grać to, że jesteśmy szczęśliwe i nasze życie jest spójne z naszymi wartościami. Teraz nie musimy udawać.

Goździk (Clove) – buduje w nas głębokie przekonanie o tym, że to co robimy jest dobre.

Podoba się Wam? Im bardziej otwieram się na stosowanie aromaterapii w sferze emocji, tym więcej odkrywam piękna w sobie, w tym co mnie otacza i w całym wszechświecie. Niespotykane dotąd wrażenia, myśli, które pomagają mi żyć pełniej. Czasami aż nie wierzę, że praca może tak cudownie przenikać się ze swoim życiem prywatnym. Dziękuję Wam, że mogę służyć swoją obecnością, doświadczeniem i pomocą. Ja jestem sobą Ty też bądź sobą!

Przepis na mieszankę oraz opis poszczególnych jej składników na podstawie książki „I am fabulous” oraz na podstawie moich osobistych aromatycznych doznań.

Pamiętajcie, że w marcu dołączając do społeczności doTerra możecie otrzymać 50 punktów (równowartość ok. 50 euro) na Wasze następne zakupy. Wystarczy zrobić zamówienie za 100 punktów (ok. 100 euro).  Zatem część z powyższych olejków lub zupełnie innych o których marzycie możecie mieć po prostu za darmo. A jeśli zaprosicie także do naszej olejkowej rodziny swoich przyjaciół, to tych punktów będzie więcej i więcej. Warto, co? Zanim zarejestrujesz się w naszym sklepie online – daj znać, pomogę zdobyć dla Ciebie dodatkowy olejek!

A jeśli zdecydujesz się od razu na większe zakupy, tj. np. nasz ukochany zestaw Home Essentials, to mam dla Ciebie artylerię przeciwwirusową!

88357423_10213227018469053_7359946749739270144_n