Olejki dla dzieci, Olejki eteryczne

Olejki eteryczne dla dzieci

Olejki eteryczne dla dzieci

Dzieci uwielbiają olejki eteryczne! Doskonałym przykładem tego jest moja córka oraz… 22291444_10155824624854314_4364573752823531733_odzieci znajomych. Instynktownie wybierają to, co naturalne i najlepsze. Musimy jednak pamiętać, że w przypadku dzieci bezpieczeństwo jest najważniejsze.

Dzięki 7 zastrzeżonym, wstępnie rozcieńczonym we frakcjonowanym oleju kokosowym mieszankom, nowa kolekcja doTERRA Kids to idealny sposób na bezpieczne wprowadzenie dzieci w szeroką gamę zalet olejków eterycznych.

UMYSŁ

Dzieciństwo to ciągły proces rozwoju – zarówno umysłowego, emocjonalnego i fizycznego. Wtedy też kształtują się pierwsze nawyki stylu życia, które często determinują kondycję, stan zdrowia i samopoczucie w późniejszych latach. Dzieci stale stają przed codziennymi wyzwaniami, z którymi mogą poradzić sobie, wspierając się olejkami eterycznymi.

Thinker Focus Blend i Calmer Restful Blend zostały opracowane specjalnie do codziennego użytku w celu rozwiązania tych problemów.

CALMER ™ MIESZANKA WYCISZAJĄCA

calmer

Sen jest najbardziej niedocenianym składnikiem ogólnego stanu zdrowia. Ma bezpośredni związek z każdą zasadą w piramidzie zdrowia i to właśnie w dzieciństwie jest najważniejszy! Stosowanie olejków eterycznych dla poprawy higieny snu jest jedną z najbardziej powszechnych metod ich używania. Wiele silnych dowodów potwierdza ich skuteczności w uspokojeniu i relaksacji. Dzięki połączeniu najbardziej znanych i sprawdzonych, łagodzących olejków eterycznych takich jak Cananga (Ylang Ylang), Lavender, Buddha Wood i Roman Chamomile, doTERRA Calmer Restful Blend pomaga wykorzystać noc na regenerujący sen. Zaaplikuj na podeszwy stóp swojego niespokojnego dziecka przed snem lub z wewnętrznej strony nadgarstków, aby pomóc mu wyciszyć się przed pójściem spać.

Dla rodziców odpowiednik tej mieszanki to Serenity.

THINKER ™ MIESZANKA SKUPIENIA

thinker

Limonen jest energetyzującą i podnoszącą na duchu tajną bronią świata chemii. Monoterpen, będący w składzie wszystkich olejków cytrusowych, ma długą listę korzyści. Związek pomiędzy naszym systemem węchowym a tym, jak się czujemy, jest fascynujący, a doTERRA Thinker Focus Blend sprzyja uczeniu się i koncentracji. Połączenie Vetiver, Clementine, Peppermint i Rosemary w bazie frakcjonowanego oleju kokosowego zapewnia podnoszący na duchu i energetyzujący aromat, który pomaga skupić się Twojemu dziecku. Zapakuj mieszankę Thinker Focus Blend do plecaka dziecka, która stosowana przez cały dzień na skroniach, plecach lub nadgarstkach, pomoże mu w wykonywaniu zadań.

Dal rodziców odpowiednikiem tej mieszanki będzie InTune.

SERCE

W ciągu dnia dzieci często potrzebują emocjonalnego wsparcia, uspokojenia emocji. Nowe mieszanki Stronger i  Brave to doskonałe aromatyczne uzupełnienia wspierające spokojne i zrównoważone uczucia oraz promujące ogólne dobre samopoczucie emocjonalne.

BRAVE ™ MIESZANKA ODWAGI

brav

Niezależnie od tego, czy chodzi o piłkę nożną, czy o pierwszy recital muzyczny, czasami dzieci potrzebują trochę więcej, aby zwiększyć ich pewność siebie, aby zrobić pierwszy krok. Zastrzeżona kombinacja olejków eterycznych ze skórki dzikiej pomarańczy, drewna Amyris, kory cynamonowej i ekstraktu z kwiatu osmantusa w bazie frakcjonowanego oleju kokosowego, pomoże im w sytuacjach wymagających siły i odwagi. Kilka kropli mieszanki Brave zastosowanych w różnych punktach tętna może być właśnie tym, co promuje te uczucia odwagi i pewności siebie.

Dla rodziców odpowiednikiem tej mieszanki będzie Motivate.

STRONGER ™ MIESZANKA OCHRONNA 43188997_10156881068389314_3696770109348511744_o

Nie ma to jak połączenie olejków eterycznych i kochającego rodzica, gdy dziecko potrzebuje pocieszającego dotyku. Stronger, mieszanka ochronna łączy w sobie cztery olejki eteryczne słynące z umiejętności wywoływania poczucia dobrego samopoczucia i promowania zdrowej skóry (Cedarwood, Litsea, Frankincense i Rose) w bazie frakcjonowanego oleju kokosowego. Zastosuj na tylną część szyi, aby zwiększyć jej  ochronę w okresach częstszych zachorowań, lub gdy dzieci nie czują się najlepiej.

Dla rodziców odpowiednikiem tej mieszanki będzie OnGuard

CIAŁO
Najlepszą rzeczą w olejkach eterycznych jest to, że pozwalają nam przejąć odpowiedzialność za nasze codzienne dobre samopoczucie. Dzieci stają przed masą swoich codziennych problemów. Aby wywołać uczucie dobrego samopoczucia i witalności lub rozwiązać te problemy, które właśnie pojawiły się, doTERRA opracowała parę zastrzeżonych mieszanek, które są bezpieczne dla wszystkich. 

RESCUER ™ ŁAGODZĄCA MIESZANKA

43084568_10156881072264314_6026899921670504448_o

Odświeżająca mieszanka Lavender, Spearmint, Copaiba i olejek eteryczny Zanthoxylum na bazie Frakcjonowanego Oleju Kokosowego, Rescuer Soothing Blend to idealny olejek, gdy potrzebujesz wytworzyć relaksujące i wolne od napięcia środowisko dla swoich dzieci. Przechowuj buteleczkę w łazience dla dzieci, nakładaj ją się na stawy lub skronie, aby poczuć kojącą i komfortową atmosferę po ciężkim dniu biegania po okolicy.

Dla rodziców odpowiednikiem tej mieszanki będzie Deep Blue.

STEADY ™ MIESZANKA UZIEMIENIA43065919_10156881076399314_3653677255063764992_o

Każdy rodzic może wyczuć, kiedy jego dziecko jest niespokojne lub potrzebuje wsparcia. doTERRA Steady Grounding Blend został opracowany specjalnie po to, aby promować stabilne i wspierające środowisko, gdy dziecko jest … dzieckiem. Opatentowana kombinacja Amyris Wood, Balsam Fir, Coriander i Magnolia w bazie odmładzającej i nawilżającej skórę frakcjonowanego olejku kokosowego, to idealna mieszanka olejków eterycznych do promowania uczuć spokoju, skupienia i stałych emocji. Zastosuj do dolnej części stóp dziecka, zanim wyruszą do szkoły, aby promować spokój przez cały dzień lub na szyi, aby pocieszyć swoje emocje.

Dla rodziców odpowiednikiem tej mieszanki będzie Balance.

TAMER – MIESZANKA WSPIERAJĄCA UKŁAD POKARMOWY

Połączenie różnych gatunków mięty, imbiru, ziaren pietruszki i czarnego pieprzu nie dość że daje piorunujący efekt zapachowy, to jeszcze skutecznie pomaga przy dziecięcych dolegliwościach brzuszkowych. Zgodnie z ruchem wskazówek zegara, smarujemy dzieciakom brzuch gdy mają wzdęcia, kolki czy zaparcia lub biegunki. Olejki zawarte w składzie tej mieszanki są szeroko stosowane przy wsparciu prawidłowego trawienia oraz także przy wszelkich niestrawnościach. Pamiętajmy też, że dzieci jak i dorośli reagują także nudnościami, skurczami brzusznymi w sytuacjach stresowych. Wtedy śmiało sięgajmy po Tamer i Calmer!

Dla rodziców odpowiednikiem tej mieszanki jest niezastąpiony ZenGest!

Przeznaczone do użytku z nadzorem rodzicielskim. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci poniżej 3 lat.

Materiał do artykułu pochodzi z doterra.com

Zestaw olejków dla dzieci jest dostępny w sprzedaży tylko w USA, w Europie będzie dostępny od lipca – sierpnia 2019.

Wyjątkowa okazja na zakup zestawu będzie podczas wydarzenia Spring Tour 6 i 7 marca w Gdańsku i Warszawie.

spr