Blog, Olejki eteryczne

Zdrowa woda smakowa „instant” ;)

O zaletach picia wody już pisałam tu, ale z racji dość ładnej pogody, chciałabym wrócić do tematu, tym razem z większym smakiem. Bo mowa będzie o własnej produkcji wodach smakowych, bez cukru oczywiście!

Najprostszym sposobem na zrobienie wody smakowej jest… dodanie do niej świeżych owoców. Cytryna, pomarańcza, grejpfrut, truskawka – sprawdzą się wyśmienicie. A do tego jeszcze listek mięty! Bomba!

Ale co zrobić, gdy akurat złapie nas smak na owocową wodę, a będziemy poza domem, np. na biwaku w lesie… dobra, dobra… na wczasach w hotelu? Albo, co gorsze,  w drodze do tego hotelu… I akurat nie będziemy mieć świeżych owoców pod ręką? A sklepowymi wodami smakowymi gardzimy?

Czym zatem można je zastąpić? Odpowiedź jest prosta: olejkami etery18342703_1814882191859103_6236005148418668295_ncznymi. Tylko olejkami przez duże „O”, a nie jakąś podejrzaną mieszanką o wątłym aromacie.

Chciałam się z Wami podzielić tym, co sama stosuję. Otóż jestem ogromnym wodopijcą i  przefiltrowana kranówka jest  moim ulubionym smakiem. Jednak czasem potrzebuję bardziej egzotycznego orzeźwienia. Dlatego rozwiązaniem jest błyskawiczna woda smakowa. Wtedy właśnie, naprzemiennie z owocami, sięgam po olejki eteryczne doTeraa. Moje ulubione to: grejpfrut (grapefruit), cytryna (lemon) i dzika pomarańcza (wild orange).

Grejpfrut wspiera metabolizm. Cytryna maksymalnie orzeźwia. Dzika pomarańcza w mig gasi moje pragnienie.Do butelki wody (500 ml) wystarczy dodać 1-3 krople olejku, delikatnie wymieszać i cieszyć się intensywnym aromatem i subtelnym smakiem. Tak powstaje zdrowa woda smakowa. Prościej być nie może. Szczególnie, że olejki te zmieszczą się w każdym bagażu i możne je mieć zawsze przy sobie.

Zrzut ekranu 2017-06-30 o 13.33.39Co więcej, każdy z nich, ma także wiele innych zastosowań. Można ich użyć jako dodatku nie tylko do wody, ale i innych napojów (ah te eteryczne shake i smoothies!), a także jedzenia (np. do deserów czy sałatek). Świetnie spisują się jako odświeżacze powietrza. Możemy także z nich skorzystać przy codziennych porządkach w mieszkaniu. Albo dodać do domowych kosmetyków.

 

Kilka magicznych kropel, które poprawiają jakość życia. Czego chcieć więcej? 🙂

 

Jeśli interesują Cię pozostałe zastosowania oraz inne olejki, zapraszam do kontaktu. 🙂

foto: doTerra