Olejki eteryczne

Masaż z olejkami – AromaTouch

doTerra opracowała unikalną technikę masażu opartą na ośmiu olejkach eterycznych. Kto by nie chciał zrelaksować się i poczuć czym tak naprawdę jest masaż z olejkami Aromatouch. Obok właściwości relaksacyjnych, zabieg ten, dzięki użyciu odpowiednio dobranych olejków, pozytywnie wpływa także na nasze zdrowie, wspierajac odporność i działając korzystnie na występujace w organizmie stany zapalne.

Jednak dziś chcę Wam powiedzieć nie o całej technice i używanych w niej olejkach, ale o jednej mieszance – Aromatouch, która ma właściwości poprawiające samopoczucie, uspokajające.

aromatouch

Masaż z olejkami a może z jednym olejkiem?

W zależności od potrzeb ciała i ducha, do masażu możemy wykorzystać wiele licznych olejków. Jednak gdybym miała wybrać tylko jeden, to właśnie byłaby to mieszanka AromaTouch, skomponowana właśnie do tych celów. W skład tej mieszanki wchodzą następujące olejki eteryczne*:

  • cypress (cyprys) – o właściwościach przeciwzakaźnych, działa antyseptycznie. Orzeźwia i pomaga łagodzić skurcze, napięcia w mięśniach;
  • peppermint (mięta pieprzowa) – koi i chłodzi; uspokaja i zwiększa uwagę i koncentrację. Idealna na łagodzenie stanów zapalnych.
  • marjoram (majeranek) – ma działanie relaksujące i przeciwskurczowe, szczególnie jeśli chodzi o napięte mięśnie potrzebujące rozluźnienia;
  • basil (bazylia) – podobnie jak majeranek relaksuje mięśnie, a ponadto działa przeciwzapalnie
  • grapefruit (grejpfrut) – dodaje energii, podnosi nastrój. Doskonały wybór, gdy dopada nas zmęczenie i stres.
  • lavender (lawenda) – dba o wyciszenie i równowagę w organizmie, często stosujemy ją przy różnego rodzaju dolegliwościach bólowych. Jednocześnie korzystnie wpływa na stan skóry.

*wymieniłam tu tylko niektóre właściwości poszczególnych olejków

Jak używać?

Mieszankę tę stosujemy zewnętrznie, na skórę. Można używać jej bez rozcieńczenia, jednak osobiście zawsze rekomenduję, by połączyć choćby z kropelką oleju nośnikowego – mamy wówczas lepsze przenikanie olejków do organizmu, a jednocześnie nawilżenie skóry. I większą pewność, że unikniemy ewentualnego podrażnienia skóry. W związku z występowaniem olejku grejpfrutowego, po zastosowaniu olejku Aromatouch należy unikać ekspozycji na słońce przez 12 godzin.

Poza różnymi  metodami masażu, do których można stosować olejek Aromatouch, używamy go także w codziennych sytuacjach, gdy potrzebujemy ukojenia.

Aby zmniejszyć napięcie, złapać dystans i się zrelaksować wystarczy kroplę olejku rozetrzeć na szyi i ramionach. Kojący zapach ziołowo-kwiatowy od razu też spowoduje, że poczujemy się rozluźnieni.

Mieszankę tę możemy także zastosować do masażu dłoni – więcej o tym, jak przeprowadzić taki masaż znajdziecie TU (klik).

Jednym ze sposobów relaksacji jest ciepła kąpiel. Dodaj kilka kropli olejku wraz z solą Epsom do wanny i ciesz się błogimi chwilami, najlepiej jeszcze z książką!

Jeśli chcemy cieszyć się dobrą i rozluźniającą atmosferą w domu czy miejscu pracy, olejek ten można dyfuzować, wystarczą 2-3 kropelki by w pomieszczeniu zapanował zdecydowanie inny nastrój. Osobiście lubię wzmocnić tę mieszankę dodatkową kropelka grejpfruta i mięty.

I kto ma ochotę na masaż z olejkami?

61888364_10211573102082177_6244517599502139392_n

Uwaga! Informacje tu zawarte nie są poradami w znaczeniu leczniczym i nie służą diagnozowaniu lub leczeniu żadnej choroby. wszelkie dane służą wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych. Jest to zbiór naszych doświadczeń oraz porad zaczerpniętych ze strony doterra.com

Zainteresowały Cię olejki – dołącz do nas!

Mamy upały – nie zapomnij o odpowiednim nawodnieniu!