Blog, Olejki eteryczne

Drzewo życia – Arborvitae

W dalekiej Kanadzie rosną piękne, ogromne, majestatyczne drzewa Arbovitae Thuja plicata nazywane drzewami życia. Olejek eteryczny z nich pozyskiwany, obok ochronnych właściwości jest czystym środkiem oczyszczającym, o ujmującym ciepłym aromacie Matki Ziemi. Przyjrzyjmy się temu bliżej.

Arbovitae

Drzewo to pochodzi z Ameryki Północnej i rośnie głównie w Kanadzie i północno-zachodniej części Stanów Zjednoczonych. Sięgają od 30 do 60 m wysokości i średnio żyją 400-1000 lat! Czemu tak długo? Bowiem dzięki własnym olejkom eterycznym odstraszającym szkodniki same siebie bronią i konserwują na długie lata. Wykorzystywane przez rdzennych Amerykanów ze względu na liczne właściwości zdrowotne (gorączka, kaszel, przeziębienia) oraz produkcji naczyń, totemów, odzieży, koszy.

Olejek eteryczny Arbovitae

Olejek eteryczny Arbovitae (żywotnik), według „Modern Essentials – The Complete Guide to the Therapeutic Use of Essential Oils” wykazuje działania antybakteryjne, antygrzybicze i antyseptyczne oraz jest doskonałym środkiem uspokajającym, wyciszającym i relaksującym. Starożytne cywilizacje stosowały go podczas obrzędów i ceremonii, by wzmocnić duchowy przepływ energii w czasie różnych obrzędów. Ponadto to naturalne rozwiązanie na różnego gatunku insekty, robaki. Można stosować go wziewnie – rozpylając w dyfuzorze, tworząc mgiełki zapachowe czy wąchając prosto z butelki oraz zewnętrznie, po uprzednim rozcieńczeniu z olejem nośnikowym (np. koksowym czy oliwą z oliwek).

wa-arborvitae

Jak używać?

  • DIY płyn czyszczący: dodaj kilka kropli wody, do butelki z atomizerem i spryskaj dłonie lub wybrane powierzchnie. Dzięki temu rozwiązaniu zadbasz o czysty, świeży i zdrowy dom i rozłożysz ochronny parasol przeciw sezonowych i środowiskowym patogenom.
  • Stosuj na nadgarstki i kostki podczas wspinaczki i wędrówek.
  • Lubisz spędzać czas na dworze, ale robaczki uprzykrzają Ci kontakt z naturą? Nie jesteś sam. 😉 Zastosuj olejek przed wycieczką czy kempingiem i małe leśne i polne stworki będą omijać Cię szerokim łukiem.
  • Rozpylaj w dyfuzorze by oczyścić powietrze i pozbyć się insektów także z domu. A przy okazji wprowadzisz piękny, ciepły zapach do swojego mieszkania i zadbasz o odporność domowników, dzięki właściwościom przeciwbakteryjnym i przeciwgrzybicznym olejku..
  • Wymieszaj 4 krople olejku Arborvitae i 2 krople olejku Lemon i używaj jako naturalny środek konserwujący i nabłyszczający/polerujący do powierzchni drewnianych. Pamiętaj, że drewniane powierzchnie nie powinny być nabłyszczane zbyt często; do codziennego sprzątania stosuj po prostu miękką szmatkę z mikrofibry.
  • Używaj podczas medytacji by poczuć spokój i rozluźnienie. Nie musisz od razu wykonywać szamańskich rytuałów, ale po ciężkim dniu pracy warto dać sobie kilka minut na rozluźnienie, koniecznie z pięknym aromatem w tle.

To dobry olejek także dla mężczyzn, którzy nie lubią kwiatowych aromatów np. lawendy, a chcieliby skorzystać z właściwości wyciszających lub oczyszczających. Bardzo dobrze nadaje się do mieszanek olejków w formie wody kolońskiej lub naturalnych perfum.

Czystość olejków eterycznych

doTERRA wie i wiemy to my, że kiedy olejek jest czysty, ma zdolność do zmiany życia na lepsze. dlatego nasze czyste olejki są bezpieczne i skuteczne. doTERRA gwarantuje czystość olejków dzięki protokołowi CPTG Certified Pure Therapeutic Grade®. Oznacza to, że każda partia olejków przechodzi szereg rygorystycznych testów i jeśli spełniają te standardy, możemy cieszyć się z ich używania i korzyści, których nam dostarczają.

Może Cię zainteresować:

Chcesz kupić olejki eteryczne? Załóż konto i ciesz się zniżką! – kliknij tu po szczegóły.

Informacje tu przedstawiane służą celom edukacyjnym i nie stanowią podstawy do diagnozowania i leczenia żadnych chorób i dolegliwości.